Wystarczy chwila nieuwagi
Dowód osobisty to nie tylko kawałek plastiku. To tożsamość, którą należy chronić. Gdy nasz dokument zostanie skradziony trzeba wiedzieć, jakie podjąć kroki. Dziennie notuje się nawet kilkadziesiąt prób posłużenia się skradzionym lub podrobionym dokumentem.

Skradzione dokumenty tożsamości mogą posłużyć do:

  • Wyłudzenia pożyczki,
  • Wynajęcia mieszkania,
  • Kradzieży wypożyczonego samochodu,
  • Zakładania fikcyjnych firm.

Wszystko to w imieniu i na odpowiedzialność prawną osoby, której dokumentem się posłużono. Dlatego też, w przypadku stwierdzenia utraty np. dowodu osobistego, natychmiast zastrzec je w międzybankowym Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Dziennie do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE zgłaszanych jest nawet 425 dowodów osobistych, paszportów i praw jazdy. Najwyższa kwota, jaką próbowano wyłudzić
z wykorzystaniem cudzych dokumentów to 25 milionów złotych. Pamiętajmy, że nasze dokumenty to nasza tożsamość ichrońmy ją w każdym miejscu
i sytuacji. Dlatego też, nigdy nie zostawiajmy bez opieki swojego dowodu osobistego w hotelu, pensjonacie czy też pod namiotem. A gdy wypożyczamy sprzęt sportowy, zamiast dowodu zostawmykaucję. Dzięki temu nikt nie skopiuje naszych danych, ani nie ukradnie tożsamości do swoich przestępczych celów.

Partnerzy Kampanii:

1

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP