Wenecki karnawał ze snu
Karnawał w Wenecji to najbardziej znana impreza tego typu w Europie. Żadne miasto na Starym Kontynencie nie ma tak długiej i bogatej tradycji świętowania ostatnich dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Nazwa Carnevale oznacza po prostu pożegnanie jedzenia mięsa.

1

1. Na każdym kroku można natknąć się na osoby w przebraniach, a czasem przyłapać je w intymnej sytuacji wytchnienia pomiędzy pozowaniem do kolejnych zdjęć.


2

2. Wiele kostiumów nawiązuje do historycznych postaci lub tradycyjnych strojów karnawałowych. Na zdjęciu maska w stylu dottore della peste, czyli lekarza zarazy, pochodząca z czasów epidemii dżumy w Europie.


3

3. Stroje są zawsze dopracowane w najmniejszym szczególe do tego stopnia, że nie mogą ominąć czworonożnych towarzyszy. Przebrane w kostiumy dopasowane do właścicieli pieski to popularny widok na ulicach i placach miasta.


4

4. Przez kilkanaście dni ulice Wenecji zalane są ludźmi poprzebieranymi w piękne, a czasem spektakularne kostiumy. Niektóre ze strojów powstają cały rok i wymagają długiego planowania oraz pochłaniają ogromne fundusze. Wszyscy przebrani z dumą prezentują swoje dzieła i chętnie pozują do zdjęć zachwyconych turystów.

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP