TRAMPki Spotkania Podróżujących Kobiet 20-22 kwietnia 2018 roku
Gdańskie TRAMPki to jedyna taka impreza w Polsce, skupia się bowiem tylko i wyłącznie wokół podróżujących kobiet. Nie koniecznie w pojedynkę, także w towarzystwie, z tym, że żeńskim.

Stanisława Budzisz-Cysewska


Na wszystkich podróżniczych festiwalach (a w Polsce trochę ich mamy) możemy posłuchać o mrożących krew w żyłach przygodach, z których wszyscy (z reguły oczywiście) mężczyźni wychodzą jak zwycięzcy.W ogóle utarł się mit podróżnika-mężczyzny. A to przecież nieprawda. Kobiety też podróżują po całym świcie. I radzą sobie nie gorzej niż faceci.

Jubileusz

W tym roku spotykamy się w Gdańsku już po raz piąty. Jubileuszowy!

Nazwa wydarzenia wzięła się od słowa „tramp”, TRAMPki są więc jego żeńską odmianą.A wymyśliła ją mama Anity Demianowicz, pomysłodawczyni tej idei. Pomysł na taki festiwal leżał w zasadzie na ziemi, wystarczyło się po niego pochylić. Anicie się chciało. I można dziś z całą pewnością powiedzieć, że się udało.

TRAMPki z roku na rok cieszą się niezwykłym powodzeniem. I doskonałą opinią, bo przełamują stereotypy. Łamią schematy i poszerzają horyzonty.

TRAMPki są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju.

I bardzo nas to cieszy!

Kobiety też podróżują po całym świcie. I radzą sobie nie gorzej niż faceci.

Dajemy kopa

Spotkania nie są organizowane tylko z myślą o słynnych i doświadczonych podróżniczkach. Wręcz przeciwnie, na TRAMPkach możesz spotkać także nowicjuszki w tej dziedzinie, dziewczyny, które marzą o tym, by przekroczyć próg domu, ale się boją. To głównie do nich skierowana jest idea spotkań. Ich celem jest rozwianie Twoich wątpliwości, zmniejszenie lęku przed podróżą, udzielenie Ci wsparcia i danie kopa odwagi. Po to są!

Trzy dni imprezy (20-22 kwietnia 2018) będą toczyć się w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności w samym centrum miasta oraz w Tymczasem Cafe Bar.

Zapewniamy nie tylko moc atrakcji oraz nagród, ale także inspirujące warsztaty. W tym roku będziemy mogli wziąć udział między innymi w warsztatach wspinaczkowych, orientacji w terenie, organizacji taniego podróżowania, reporterskich, obsługi Instagrama, świadomego podróżowania, fotograficznych i wielu, wielu innych.

Za to w niedzielę na scenie gdańskiego ECS-u wystąpią przed nami niesamowite kobiety i opowiedzą o byciu w drodze: na lądzie, na wodzie, w górach. Wszędzie!

Będzie inspirująco!

Czekamy na Ciebie!

P.S. Mimo, że TRAMPkiorganizują kobiety, i to one prowadzą prelekcje, nie są one imprezą feministyczną.Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych panów.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie internetowej: http://trampki.travel.pl/

Śledź nas na facebook: https://www.facebook.com/events/384471301994422/

A jeśli jesteś kobietą – dołącz do grupy: https://www.facebook.com/groups/kobietypodrozujaceTRAMPki/

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP