Tanecznym krokiem czcimy niepodległość
Dnia 12 listopada w Domu Polonii w Warszawie dostojnym krokiem poloneza młodzi patrioci świętowali 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dominika Palcar


Dnia 12 listopada w Domu Polonii w Warszawie dostojnym krokiem poloneza młodzi patrioci świętowali 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Marsz, bieg czy bal?

Z roku na rok przybywa pomysłów na uczczenie dnia odzyskania niepodległości: organizowany jest wspólny przemarsz przez Warszawę czy bieg, który rusza punktualnie o godzinie 11:11. Co ponadto? Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych wraz ze Stowarzyszeniem Młodzi dla Polski stworzyła swój własny sposób na kultywowanie tego dnia, jakim jest „Bal 11 Listopada”. Jest to wydarzenie, które zgromadziło ponad 200 młodych ludzi działających przy organizacjach studenckich z terenu całej Polski, by wspólnie przeżyć chwile poświęcone ojczyźnie.

Kto wspiera inicjatywy młodych?

Bal został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerami strategicznymi byli: Fundacja PZU, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz Poczta Polska S.A.

Gdy usłyszysz pierwszy takt

Bal rozpoczął się przemową prezesów organizacji: Włodzimierza Doli oraz Krzysztofa Bielaka. Naszym gościem honorowym był Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, który wygłosił pokrzepiającą mowę dla zebranych gości. Jak na bal przystało zabawę rozpoczęto od wspólnego poloneza przy dźwiękach fortepianu.

Gdy już myślisz, że to koniec…

Mamy nadzieję, iż nasza wspólna inicjatywa stanie się tradycją i że na kolejnym balu już Ciebie nie zabraknie! Na otarcie łez zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z balu, która dostępna jest na fanpage’u „Młodzi dla Polski”.

Do zobaczenia!

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP