Nubijski wrestling
Podróżując obserwujemy świat, widzimy rzeczy dla nas nowe, inspirujące, uruchamiające inny punkt widzenia.

Marta Rybicka


Podróżując obserwujemy świat, widzimy rzeczy dla nas nowe, inspirujące, uruchamiające inny punkt widzenia. Zauważamy jak mają inni, próbujemy to poczuć, porównać do tego co znamy. Szukamy punktów odniesienia. Jednym z nich jest na przykład sport. 

 

Sudańczycy nie mają wielu okazji do rozrywki. Zabawy weselne kończą się po kilku godzinach, nie ma kin, nie ma klubów.. Organizowane są jednak cotygodniowe zawody w zapasach. Walki zwane "Nubian wrestling" są pozostałością dawnej kultury nubijskiej. Obecnie praktykowane są przez grupę młodzieży w północnej części Chartumu, w miejscu nazwanym Souk SITTA. 

 

To jeden z najstarszych sportów w dziejach ludzkości a mieszkańcy Pustyni Nubijskiej są w nim mistrzami. Już Faraonowie wiedzieli, że prawdziwy Nubijczyk jest niepokonanym wojownikiem na zapaśniczym ringu.

 

Pomimo, iż starożytnych i obecnych Nubijczyków biorący udział w walkach nie koniecznie łączą więzy krwi ale z pewnością mają w sobie ten sam ogien do walki, który nosili w sobie ich starożytni przodkowie.

 

Zaufali nam

© 2019 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP