Nie tylko doświadczenie się liczy, ale także dobry start!
Jeszcze kilka lat temu osoby studiujące nie miały tylu możliwości wyboru miejsca pracy oraz rozwoju zawodowego, ile mają teraz. Rynek pracy zdecydowanie się zmienił. To już nie jest arena potencjalnych pracowników bezskutecznie poszukujących zajęcia, a „tablica ogłoszeń”, na której każdego dnia pojawiają się setki, jeśli nie tysiące nowych ofert pracy.

Firmy poszukują nie tylko specjalistów z doświadczeniem, ale także umożliwiają rozwój osobom, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Nie inaczej jest w Totalizatorze Sportowym. Właściciel marki LOTTO przechodzi ogromną transformację technologiczną, która wymaga pozyskania nie tylko doświadczonych specjalistów, ale także osób, które chciałyby zdobyć nowe i unikalne kompetencje.

Wydawałoby się, że Totalizator Sportowy to tylko losowania gier liczbowych, Zdrapki i tysiące kolektur. Nic bardziej mylnego. Widok Studia LOTTO i maszyn losujących to tylko mały fragment tego, na co każdego dnia pracuje ponad 1500 pracowników odpowiadających za działanie systemów online, promocję firmy, bezpieczeństwo informacji, rozwijanie naszej działalności, nowe gry oraz sprzedaż produktów.

Przypomnijmy, że Totalizator Sportowy odpowiada za organizację gier liczbowych oraz loterii pieniężnych w Polsce, a dzięki zmianom w prawie od 2017 roku objął monopolem nowe obszary biznesowe, w związku z czym rozszerzył współpracę z jednymi z największych firm technologicznych na świecie. Ten skokowy rozwój musiał zwiększyć zapotrzebowanie na pozyskanie nowych pracowników, w tym doświadczonych analityków, programistów, architektów z kreatywnym podejściem i inicjatywą. – To dobra okazja pracy z nowoczesnymi technologiami, ale nie tylko. Rekrutujemy do niemal wszystkich obszarów działalności spółki: zarówno sprzedawców w punktach LOTTO, pracowników salonów gier, jak i architektów baz danych, specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa lub pracowników marketingu. Dynamika jest ogromna – ocenia Katarzyna Szweda, z-ca dyrektora Departamentu Kadr i Szkoleń w Totalizatorze Sportowym.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, część stanowisk jest wysoce specjalistyczna, ale w firmie jest także miejsce dla pracowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy.

– Do współpracy zapraszamy ludzi aktywnych, biorących odpowiedzialność za swoje działania, otwartych na rozwój. Istotną cechą naszej spółki jest inwestowanie w kompetencje, co przy dużym zaangażowaniu i aktywnym udziale naszych pracowników daje świetne efekty. Właściwe ukierunkowanie tych działań pozwala na realizację celów strategicznych spółki – podkreśla Katarzyna Szweda z Departamentu Kadr i Szkoleń.

Jedną z takich osób jest Magdalena Dymek, obecnie na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Sprzedaży. – Pracę w Totalizatorze Sportowym rozpoczęłam w 2015 roku, wcześniej byłam tutaj na stażu – mówi. Dzięki współpracy z doświadczonymi pracownikami, zdobyłam unikalną wiedzę i teraz sama przygotowuję między innymi szkolenia dla naszych sprzedawców – dodaje. Jak podkreśla, firma inwestuje w ludzi dając stale możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach branżowych, również zagranicznych.

Swoją historię przedstawia także Iwona Rostek, obecnie na stanowisku kierownika Zespołu Komunikacji Marketingowej i Wizualizacji Marki, która również rozpoczęła pracę w Totalizatorze Sportowym od stażu. Teraz, kiedy już sama poszukuje pracowników do swojego zespołu doskonale wie, jak ważna jest w tym procesie nie tylko sama interesująca praca, dobra płaca, ale także benefity.

– Mamy system benefitów: od prywatnej opieki medycznej, poprzez ubezpieczenie zdrowotne, bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne, po fundusz emerytalny i pożyczki remontowo-mieszkaniowe. Nasi pracownicy dwa razy w roku otrzymują bony świąteczne, mogą też liczyć na dofinansowanie wypoczynku wyjaśnia Katarzyna Szweda.

Co ze stabilnością zatrudnienia w takim razie? W chwili obecnej ponad połowa pracowników jest związana z firmą od 5 lat. Średni staż pracy w spółce wynosi 8,5 roku. – Stabilizacja zatrudnienia to moim zdaniem jeden z najważniejszych elementów. Można nie tylko w spokoju rozwijać się w sferze zawodowej, ale także zaplanować sobie po prostu swoje życie – mówi Iwona Rostek.

Można się oczywiście zastanawiać, czy pracować właśnie w Totalizatorze Sportowym. Zapewne wiele firm oferuje podobne warunki pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś chce mieć możliwość pozyskania doświadczeń z unikalnego rynku, to tylko tutaj.

Zaufali nam

© 2019 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP