Najszybszy Internet dla studenta
Co decyduje o wyborze konkretnego mieszkania studenckiego Od paru lat pojawił się nowy czynnik, a mianowicie dostępność Internetu.

Monika Wiśniowska


Co decyduje o wyborze konkretnego mieszkania studenckiego? Pośrednicy nieruchomości zazwyczaj wymieniają takie cechy jak dobra lokalizacja (bliskość uczelni, albo szybki dojazd) i przystępna cena. Od paru lat pojawił się jeszcze jeden czynnik, którego nie można lekceważyć – dostępność Internetu.

Jeszcze kilka lat temu (dzisiejsi studenci pamiętają to z dzieciństwa) pewnym luksusem była sama obecność połączenia internetowego w domu. Łącze było wolne, a sprawdzenie poczty zajmowało nieraz kilka(naście) minut.

Czasy się zmieniły, rozwój technologii przyspieszył – samo posiadanie połączenia internetowego to zdecydowanie za mało w mieszkaniu studenckim. Przy wolnym łączu trudno wyobrazić sobie pogodzenie potrzeb kilku lokatorów, z których każdy musi nie tylko przygotować się na zajęcia. Internet jest przecież niezbędny do oglądania filmów w sieci (szybkie łącze jest konieczne, nie chcemy przecież zbyt długo czekać na rozwój akcji…), przeglądania mediów społecznościowych czy gier online – w ich przypadku jakość łącza może zaważyć na „być albo nie być” rozgrywki albo konkretnego gracza...

 

Czym są światłowody?

To z pewnością wiedzą studenci kierunków technicznych. Dla pozostałych kilka słów wyjaśnienia – dane przesyłane w postaci światła obiegają Ziemię w ciągu ułamków sekund. Dzięki tej technologii, można przesyłać dane bez barier, które w innych rozwiązaniach spowalniałyby łącze.

 

Dlaczego warto?
Bo jesteśmy aktywni i potrzebujemy niezawodnego Internetu, a światłowód jest odporny na zakłócenia i wyróżnia się nieograniczoną prędkością przesyłu! Co to oznacza w praktyce? Nawet jeśli uwielbiasz seriale online, kolega gra w gry internetowe, a koleżanka akurat ogląda filmiki na YouTube – wszystko zadziała bez najmniejszych problemów!

 

Będzie lepiej?
Światłowód to technologia, która wyprzedziła naukę – choć już gwarantuje ogromne prędkości przesyłu danych i niezawodność, nie wykorzystujemy jeszcze w 100 proc. jego możliwości. Co to oznacza? Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej bo prędkość Internetu będzie wzrastać razem z potrzebami jego użytkowników.

 

Czy to zadziała?
Wynajmujesz mieszkanie i zastanawiasz się czy taka opcja jest dla ciebie? Monterzy zainstalują światłowód bez rozkuwania ścian i zmuszania studentów do dodatkowego sprzątania. Co więcej – instalacja jest darmowa i zajmuje maksymalnie 3 godziny.

 

Na studencką kieszeń?

W tym momencie nasuwa się pytanie – skoro to takie dobre czy studenta stać na taki wydatek? Okazuje się, że w Orange za pierwszy miesiąc korzystania z Internetu światłowodowego o prędkości 100 Mb/s zapłacimy jedynie 39 zł, a za kolejne 69 zł. Opłata aktywacyjna przy korzystaniu z e-faktury wynosi 29 zł. Jeśli podzielisz ten koszt między wszystkich mieszkańców studenckiego lokum, opłaty staną się symboliczne. Co ważne, czas trwania umowy jest na tyle elastyczny, że można go dopasować do kalendarza roku akademickiego.  Najpierw podpisujemy umowę na 6 miesięcy,  a później  można ją przedłużać (wielokrotnie) o  kolejne 3 miesiące.  Jeśli na kolejny rok studiów zdecydujesz się zmienić mieszkanie, nie będziesz związany umową i opłatami.

   Warto się jednak spieszyć, ponieważ oferta „Światłowód dla studenta” obowiązuje tylko do 15 listopada 2016 r. Podczas zakupu oferty trzeba mieć ze sobą ważną legitymację studencką. Warto  więc się spieszyć  - to nie sesja – taka okazja się nie powtórzy.

 

Sprawdź, czy jesteś w zasięgu Orange Światłowodu na www.orange.pl
Artykuł przygotowany we współpracy z Orange Polska

Zaufali nam

© 2019 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP