Los Angeles – bezludne miasto wielkiej architektury
Hollywood Sign. Symbol stolicy filmowej, gdzie ponoć spełniają się sny, to miejsce rozpalające wyobraźnię wielu osób. Położone na wzgórzach, dostępne po kilkugodzinnej wędrówce, chowające się za okolicznymi wzgórzami, a czasami się zza nich wychylające, zaczyna sprawiać wrażenie niepozornego i nie przytłacza tak swoją obecnością.

1. La la Land, Hollywood, Miasto Aniołów, Miasto Sukcesu, Miasto Gwiazd, Miasto Amerykańskiego Snu. Miasto z tyloma nazwami ma tyle samo oblicz. Czasami eleganckie, w stylu starego Hollywoodu. Innym razem potrafi zachwycać niezwykłą przyrodą, a czasem onieśmielać śmiałą architekturą. Na zdjęciu widok z Los Angeles City Hall na Grand Park – miejską oazę zieleni

1


2. Walt Disney Concert Hall. Ciekawa fasada skrywa niemniej ciekawe wnętrze. Skomplikowane struktury załamują wpadające światło, wprawiając je w niezwykły taniec. Dzięki temu wnętrze wygląda inaczej o każdej porze dnia. Można więc się tu wybrać nie tylko na koncert muzyczny, ale także na koncert światła. Na ten drugi zupełnie za darmo.

2


3. Griffith Observatory. Na obrzeżach LA można uciec od miejskiego zgiełku. Miasto widziane ze słynnego obserwatorium w leniwe, niedzielne popołudnie sprawia wrażenie sennego mirażu.

3


4. Los Angeles City Hall. Amerykanie, w przeciwieństwie do Europejczyków, nie są sentymentalni, jeśli chodzi o architekturę i zabytki. Wolą budować od nowa, niż konserwować i zabezpieczać. Niezwykły budynek miejskiego ratusza w stylu art deco jest jednak wyjątkiem. Chluba miasta i jedno z ostatnich miejsc, gdzie można poczuć klimat dawnego Hollywoodu.

4

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP