Kraina otwartych okiennic

Soce, Trześcianka i Puchły to trzy podlaskie wsie, które najczęściej kojarzone są z Krainą Otwartych Okiennic. Te niezwykłe zdobienia snycerskie i kolory domów są pamiątką po dawnym osadnictwie rosyjskim.

1

1. Skit w Odrynkach to najbardziej intrygujące miejsce w okolicy. Pośród bagien, daleko od ciekawskich oczu, nawiązując do dawnych tradycji, pewien prawosławny mnich założył tu pustelnię. Obecnie jest to niezwykle ważne dla prawosławnych miejsce pielgrzymkowe.

2

2. Puchły, cerkiew pw. opieki Matki Bożej. Te okolice to nie tylko kolorowe, bajkowe domy. To również szlak kolorowej, niezwykle pięknej, drewnianej architektury sakralnej.

3

3. Bociany spotyka się tu prawie przy każdym domu. Założenie przez bociana gniazda niedaleko gospodarstwa to dla mieszkańców symbol urodzaju i dostatku w nadchodzącym roku.

4

4. Jest takie miejsce w Polsce, gdzie czas biegnie odrobinę wolniej. Miejsce pełne magii i urokliwych kolorowych domków pośród kwiatów. Domków, przed którymi zawsze stoi ławeczka – tutejsze centrum życia, z którego ulicę obserwują mieszkańcy.

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP