Jesteś w banku – wpadnij do ZUS!
Oto nowy system Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).

Nowoczesne Zarządzanie Biznesem


Instytucje publiczne w Polsce coraz chętniej i aktywniej rozwijają zakres swoich usług świadczonych drogą elektroniczną. Szczególnie efektywne są te rozwiązania, które powstały dzięki współpracy różnych podmiotów. Tak dzieje się m.in. w przypadku systemu Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), do którego po założeniu profilu można logować się za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Dzięki PUE ZUS można uzyskać dostęp do swoich danych w ZUS i załatwić wiele spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie przez Internet.

Jak założyć profil na PUE ZUS za pośrednictwem banku?

  • z portalu PUE ZUS

Przy wyborze sposobu rejestracji należy zaznaczyć opcję „za pośrednictwem bankowości elektronicznej”, a następnie wybrać ikonę swojego banku. Nastąpi przekierowanie na stronę bankowości elektronicznej, na której należy zalogować się w standardowy sposób – tak jak do swojego konta w banku. Po potwierdzeniu danych nastąpi automatyczne przekierowanie do portalu PUE ZUS, gdzie trzeba zaakceptować regulamin oraz uzupełnić niezbędne dane.

  • w trakcie korzystania z usług bankowości elektronicznej

Należy kliknąć w odpowiednią ikonę na stronie swojego banku i wywołać usługę ZUS, która pozwali na założenie i zaufanie profilu na PUE ZUS. Po potwierdzeniu danych nastąpi automatyczne przekierowanie do portalu PUE ZUS, gdzie należy zaakceptować regulamin oraz uzupełnić niezbędne dane.

Skorzystanie z wymienionych sposobów założenia profilu na PUE ZUS nie wymaga dodatkowego potwierdzania tożsamości w placówce ZUS. Mogą z nich jednak skorzystać tylko klienci banku, który zawarł z ZUS stosowne porozumienie. Dodatkowo warunkiem skorzystania z tej nowej usługi jest potwierdzenie przez bank tożsamości klienta np. przy zakładaniu rachunku (w placówce banku lub przez kuriera dostarczającego umowę).

Zaufali nam

© 2018 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP