Aplikacje na wakacje
Bez względu na rodzaj podróży warto zaopatrzyć się w aplikacje, które ułatwią wakacyjne eskapady.

Monika Wiśniowska


Planujesz krótki urlop? A może wyprawę życia? Bez względu na rodzaj podróży warto zaopatrzyć się w aplikacje, które ułatwią wakacyjne eskapady. Oto subiektywne zestawienie sprawdzonych i cenionych na całym świecie aplikacji.

 

PACKPOINT

Zdarza ci się zapomnieć czegoś ważnego albo chaotycznie wrzucać wszystko do walizki? Dzięki tej aplikacji nie będziesz się więcej zastanawiać, czy masz wszystko ze sobą – możesz tworzyć listy aktywno- ści oraz listy rzeczy, które musisz zabrać.W trakcie pakowania wystarczy odhaczyć wrzucone właśnie do walizki przedmioty, by mieć pewność, że jest odpowiednio spakowana. Idealna aplikacja dla tych, których przygotowania do wyjazdu przyprawiają o ból głowy.

 

KAYAK, TRIP ADVISOR, BOOKING.COM

Hotele, loty i wypożyczanie samochodów w jednym miejscu. A do tego porównywarka ofert i bardzo intuicyjny interfejs. Trudno się dziwić, że Kayak to jedna z najpopularniejszych aplikacji podróżniczych. Uznaniem internautów cieszy się też Trip Advisor – pomoże znaleźć nie tylko hotele czy loty, lecz także restauracje i atrakcje turystyczne danego miejsca. Ciekawa jest również opcja „w pobliżu”, która pokazuje interesujące obiekty leżące blisko naszego miejsca pobytu. W czołówce tego typu aplikacji bez wątpienia znajduje się też booking. com, dzięki której można zarezerwować noclegi na całym świecie oraz zobaczyć jak zostały one ocenione przez innych użytkowników.

 

GOOGLE MAPS

Google Maps nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto podkreślić jednak dodatkową funkcję, która nie jest powszechnie znana – jeśli wiesz, że za granicą nie będziesz mieć dostępu do Internetu, możesz wcześniej pobrać na telefon wycinek mapy i korzystać z niego offline, co idealnie sprawdza się podczas zwiedzania.

 

E-PODRÓŻNIK

PKP, PKS, ceny biletów – poruszanie się w gąszczu opcji komunikacyjnych w Polsce dawno nie było tak proste. Dzięki tej aplikacji wyszukasz połączenia między różnymi adresami, kupisz bilety i skorzystasz z nawigacji. Co ważne, aplikacja łączy w sobie komunikację miejską i międzymiastową, więc kompleksowo doprowadzi cię do celu.

 

ACCUWEATHER

Warto zainstalować aplikację, która pokazuje prognozę pogody dla większości miejsc na świecie, żeby przygotować się na różne warunki atmosferyczne. Ciekawą funkcją jest aktualizowana co minutę prognoza opadów dla danego miejsca na następne dwie godziny. Dzięki temu łatwo zaplanujesz zwiedzanie – bez stresu, że za chwilę niespodziewanie zacznie padać deszcz.

 

IPOLAK

Aplikacja przygotowana przez MSZ to niezbędnik w sytuacjach kryzysowych – podpowie co zrobić w razie kłopotów i poda adres najbliższej placówki dyplomatycznej. Znajdziesz tam również aktualne ostrzeżenia dla podróżujących,

 

 

Zaufali nam

© 2019 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP