25 tysięcy za konstrukcje studenckie?
Zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich ruszyły i potrwają do 3 kwietnia! Celem inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce. Projekt stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym patronat objęli m.in: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami Konkursu Konstrukcji Studenckich zostali m.in.: PKP S.A. oraz PCO S.A.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://www.kokos.nzs.org.pl/. Podczas tegorocznej edycji Konkursu konstrukcje można zgłaszać w 5 kategoriach:

VEHICLE- Kategoria, do której zakwalifikowane zostaną działające i poruszające się pojazdy: samochody, motocykle, rowery, pojazdy gąsienicowe; pojazdy pływające oraz ich kombinacje, a także konstrukcje wszelkiego rodzaju maszyn latających – od mniejszych jak np. drony, po te dalekiego zasięgu tj. samoloty i rakiety.

SMART ROBOTS- Kategoria dla konstruktorów robotów, bez względu na to czy ich rolą jest eksplorowanie kosmosu, czy lepienie pierogów.

RAILWAY- Kategoria specjalna Konkursu skierowana jest do innowatorów posiadających pomysły na usprawnienie kolei. Zgłoszenia do tej kategorii nie muszą stanowić działających prototypy urządzeń mechanicznych- przyjmowane będą również zaawansowane projekty oraz koncepcje realnie wpływające na jakość infrastruktury, czy komfortu podróży.

LIFE UPGRADE- Kategoria dotyczy konstrukcji, które przyczyniają się do polepszenia życia. Rozpatrywane będą prototypy urządzeń, które korzystnie wpływają na środowisko, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym, a także posiadają zastosowanie w medycynie lub przemyśle farmaceutycznym.

JOKER- Kategoria stworzona z myślą o wszystkich nietuzinkowych konstrukcjach, których nie da się zaszufladkować.

1

„Jesteśmy przekonani, iż taki dobór kategorii pozwoli młodym konstruktorom na zgłoszenie najróżniejszych konstrukcji, które w sposób wymierny przełożą się na lepsze funkcjonowanie naszego społeczeństwa.”- dodaje Koordynator krajowa projektu Kinga Helik

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni na Finał Konkursu, który odbędzie się w dn. 8-10 maja 2020 r. w Warszawie. Finał obejmować będzie: obronę zgłoszonych Konstrukcji przed Komisją Konkursową, Wystawę Konstrukcji oraz Galę finałową. Zwycięska konstrukcja w każdej z kategorii otrzyma nagrodę główną w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej www.kokos.nzs.org.pl oraz w social mediach (fanpage – https://www.facebook.com/kokos.nzs/, Instagram – kokos.nzs).

2

Zaufali nam

© 2020 Koncept All rights reserved. Made by ORDER GROUP